آشنایی کامل با جزیره کیش

0

همه ما امروزه در دنیایی زندگی می‌کنیم که توسط تنش‌ها و استرس‌ها احاطه شدیم. به گفته بسیاری از محققان و روانشناسان سفر کردن بهترین راه از بین بردن خستگی‌های روحی و جسمی است. در این میان هر کدام از افراد با توجه به علایق خود متفاوت سفر می‌کنند.

بعضی از افراد فقط به عشق دیدن و تجربه کردن در طبیعت سفر می‌کنند. بعضی هم برای آشنا شدن و زندگی کردن با مردم بومی مناطق مختلف سفر می‌کنند. ایران با توجه به تنوع بالای فرهنگی و اقلیمی، جاذبه‌های گردشگری تاریخی و طبیعی زیادی دارد. جزیره کیش یکی از همین جاذبه‌ها است. با سفر به کیش هم طبیعت را تجربه و لمس می‌کنید و هم در طول تاریخ و فرهنگ مردم جزیره سفر می‌کنید. در ادامه این مطلب ما هر آنچه که لازم است درباره جزیره کیش بدانید، آورده شده. از تاریخچه جزیره گرفته تا بهترین هتل‌ها، رستوران‌ها و مراکز خرید. پس همراه ما باشید.

تاریخچه جزیره کیش

جزیره کیش در همه دوره‌های تاریخی اهمیت زیادی داشته. برای مثال در زمان هخامنشیان کیش مرکز صید مروارید بوده. یا در دوره اتابکان که والی خلیج فارس در کیش سکونت داشته و بازرگانان زیادی به این جزیره رفت و آمد داشتند. تا زمان صفویه که پرتغالی‌ها وارد جزیره شدند.

در سال 1349 هیئتی از کارشناسان ایرانی و آمریکا از جزیره بازدید کردند. در نتیجه این بازدید، جزیره کیش با توجه به موقعیت جغرافیایی و استراتژیک مناسب و جاذبه‌های طبیعی به عنوان یک مرکز بین الملی توریستی معرفی می‌شود. در سال 1351 سازمان عمران کیش با الگو قرار دادن جزایر هاوایی و مریترانه شروع به ساخت و ساز و پیشرفت توریستی منطقه کرد.

پس از بالا و پایین‌های بسیار سر انجام بین سال‌های 1368 تا 1371 این جزیره به عنوان منطقه آزاد تجاری معرفی می‌شود. بعد از رونق فعالیت‌های تجاری جزیره جان تازه‌ای می‌گیرد. تا به امروز که همچنان فعالیت‌های توریستی و تجاری در آن رونق دارد.

جغرافیای جزیره کیش

جغرافیای کیش

جزیره کیش یکی از جزیره‌های خلیج فارس است. این جزیره به عنوان یکی از شهرهای شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان در نظر گرفته می‌شود. جزیره بیضی شکل کیش، 91 کیلومتر مربع وسعت دارد. طول این جزیره حدود 15 کیلومتر و عرض آن 7.5 کیلومتر است. جزیره مرجانی کیش سالانه میزبان بیش از یک میلیون و هفتصد هزار گردشگر است.

چرا به کیش جزیره مرجانی می‌گویند؟

یکی از غنی‌ترین تنوع‌های زیستی در اقیانوس‌های جهان مرجان‌ها هستند. آبسنگ‌های مرجانی به ظاهر شبیه صخره هستند و بی‌جان بنظر می‌رسند. اما در حقیقت جوامع زنده‌ای هستند که تنوع بالایی دارند.

جزیره‌های مرجانی در اثر بالا آمدگی و رشد پیوسته رسوبات تشکیل می‌شوند. در این میان جزیره کیش هم مجموعه بسیار بزرگی از مرجان‌ها است که در آب‌های نیلگون خایج فارس سر بر آورده.

جمعیت کیش

بر اساس آخرین آمار بدست آمده در سال 1395، جمعیت جزیره کیش حدود 39853 نفر است. اکثر این افراد ساکن خود جزیره هستند که به آن‌ها کیشوند می‌گویند.

آداب و رسوم مردم جزیره کیش

 امروزه مردم غیر بومی زیادی از سر تا سر ایران در کیش تحت عنوان کیشوند زندگی می‌کنند. اما همچنان بافت بومی جزیره حفظ شده است و مردمان بومی و اصیل زیادی در آن جا زندگی می‌کنند. که باعث شده بسیاری از آداب و رسوم جزیره حفظ شود.   

زبان بومیان جزیره کیش

      ساکنان و بومیان جزیره کیش از نژادها و اقوام مختلفی هستند. اما اغلب آن‌ها اعراب وسیاه پوستان آفریقایی تبار از نژادهای سامی، نوردیک و دراویدی هستند. اما زبان رایج همه آن‌ها فارسی و عربی است.   

پوشاک بومیان جزیره کیش

پوشاک محلی مردان در جزیره کیش دشداشه و عرقچین است. پوشاک خانم‌ها در کیش هم با بقیه مناطق جنوبی ایران تفاوتی ندارد و شامل : کندوره، شلوار بندری، برقع یا نقاب، چادر بندری، اورنی می‌شود.

شغل بومیان جزیره کیش

با توجه به اینکه سالانه گردشگران زیادی به کیش سفر می‌کنند مشاغل جدیدی پیرامون گردشگری جزیره برای بومیان و غیر بومیاان بوجود آمده است. اما به طور کلی مردم بومی کیش به دریانوردی، ماهی گیری، بازرگانی و صید مروارید مشغول هستند.

غذای محلی کیش

غذای محلی جزیره

برای بسیاری از افراد غذای محلی انگیزه سفر کردن است. اکثر غذاهای مردم بومی کیش هم با ماهی درست می‌شوند. هریسه، مچبوس و مضروبه از غذاهای محلی کیش هستند.

 قوانین جزیره کیش

قانونمند ترین شهر ایران کیش است. در جزیره کیش قوانین سختگیرانه‌ای وجود دارد که هم کیشوندان  و هم گردشگران موظف به اجرای آن هستند. مهم ترین دلیل اعمال این قوانین ایجاد امنیت و آرامش برای ساکنین و گردشگران است تا از اقامت خود در جزیره لذت برند.

قوانین رانندگی در جزیره کیش

در جزیره کیش برای راننندگی باید قوانین زیر را رعایت کنید:

 • بوق زدن در سر تا سر جزیره ممنوع است.
 • حتما از راهنما استفاده کنید.
 • برای عابر پیاده ایست کامل کنید.
 • دنده عقب ممنوع است و جریمه دارد.
 • بیرون انداختن زباله یا ته سیگار از ماشین ممنوع است.
 • اگر ماشین اجاره می‌کنید حتما دفترچه آن را داخل ماشین نگه دارید.
 • داخل شهر بیشتر از 60 کیلومتر نرانید.
 • در جاده‌های فرعی یا خارج شهر بیشتر از 80 کیلومتر رانندگی نکنید.
 • ظاهر ماشین را تمیز نگهدارید، وگرنه جریمه می‌شوید!

قوانین جزیره کیش برای مسافران

به عنوان مسافر لازم است قوانین زیر را بدانید:

 • کرایه و نرخ تاکسی در کیش ثابت است.
 • تاکسی‌های سفید، تاکسی‌های دربستی هستند.
 • چادر زدن در جزیره به جز ایام عید نوروز ممنوع است.
 • شنا کردن در سواحل آزاد ممنوع است و فقط باید به پلاژ بروید.

قوانین جزیره کیش برای کیشوندان

برای ساکنان کیش، قوانین زیر در جزیره وجود دارد:

 • تمام افراد بومی یا افرادی که از نقاط دیگر مهاجرت می‌کنند باید کارت کیشوندی دریافت کنند.
 • اتبا خارجی در صورت ثبت شرکت یا فعالیت اقتصادی می‌توانند کیشوندی جزیره کیش را دریافت کنند.
 • کیشوندان باید در کلاس‌های توجیهی که شامل آشنایی با قواننین کلی جزیره، قوانین رانندگی و حفاظت از محیط زیست جزیره است شرکت کنند.
 • کیشوندان برای ورود و خروج ماشین به جزیره باید از کارت کیشوندی استفاده کنند.

حقایق جالب جزیره کیش

جزیره کیش، ابعاد جذاب و جالبی دارد که در ادامه با آن‌ها بیشتر آشنا می‌شویم:

 1. شاید برای شما هم جالب باشد که چرا جزیره کیش را این گونه نام گذاری کرده‌اند. در لهجه بومی مردم منطقه کیش به کانال عمیق خروج آب از قنات “کیش” می‌گویند. جزیره کیش تنها جزیره خلیج فارس است که دارای قنات آب شیرین است.
 2. جزیره کیش رودخانه دائمی ندارد اما منابع آب شیرین دارد. همچنین کیش جز معدود مناطقی است که درصد اکسیژن خالص آن بالا است.
 3. تغییرات دما در جزیره طی فصول مختلف کم است. اختلاف دمای متوسط روزانه کمتر از 10 درجه و تفاوت دمای بین سرد ترین و گرم ترین روز سال در کیش چیزی حدود 16 درجه است.
 4. کیش به شبکه برق سراسری متصل نیست. بلکه تنها یک نیروگاه گازی در آن وجود دارد که برق کل جزیره را تعمین می‌کند.
 5. 5.     در کل جزیره دو پمپ بنزین و یک پمپ گاز برای سوختگیری ماشین‌ها قرار دارد.
 6. و در نهایت جالب است بدانید که کیش و دبی با هم پیمان خواهر خواندگی دارند. این پیمان معمولا میان شهرها یا کشورهایی بسته می‌شود که تشابهاتی دارند. این تشابه در دو شهر یا بندر تاریخی، یا فرهنگ یا یک نماد مشترک است. هدف این قرارداد ایجاد اتحاد بین شهروندان دو شهر یا کشور است که منافع مشترکی دارند.

آب و هوای کیش

به طور کلی آب و هوای جزیره کیش گرم و مرطوب است. در اواخر بهار و تابستان هوا گرم و شرجی‌ است اما در پاییز و زمستان هوا متعادل‌تر می‌شود. در تابستان می‌توانید شنا کنید و آفتاب بگیرید و  از بسیاری از تفریحات دریایی لذت ببرید. اما در زمستان این شرایط کمی متفاوت است. چرا که هوا برای شنا و آفتاب گرفتن مناسب نیست.

اما می‌توان گفت که جزیره کیش تقریبا در همه فصول سال میزبان مسافران است. چرا که در تابستان با توجه به برگزاری جشنواره‌های تابستانی گردشگران زیادی به این منطقه سفر می‌کنند. در زمستان هم بسیاری برای فرار از سرمای خشک و سخت به هوای معتدل جزیره کیش پناه می‌برند.

هزینه سفر به کیش چقدر است؟

هزینه‌های سفر به کیش با توجه به اینکه شما چطور سفر می‌کنید متفاوت است. اگر می‌خواهید سفری اقتصادی و کم هزینه داشته باشید باید لیستی از اصلی‌ترین خرج‌های سفر درست کنید و آن را مدیریت کنید.

 • بلیط هواپیما
 • قیمت تور
 • هزینه اقامت کیش
 • هزینه خورد و خوراک
 • هزینه حمل و نقل در جزیره

این هزینه‌ها با توجه به تعداد روزهای اقامتتان، تعداد نفرات، نوع تفریحاتی که در کیش انتخاب می‌کنید متفاوت است.

بهترین زمان سفر به کیش

بهترین زمان سفر به کیش

انتخاب بهترین زمان برای سفر به جزیره کیش پیش از همه چیز بستگی به خودتان دارد. اینکه چه زمانی به تعطیلات یا استراحت نیاز دارید یا اینکه هوای چه فصلی از جزیره برای شما دلپذیر است. اما دو بازه زمانی طلایی برای سفر به کیش وجود دارد که هم شلوغی روزهای پر مسافر را ندارد، هم آب و هوا بهتر است و هم اقتصادی است.

بازه زمانی اول، اوایل مهر ماه است. در این بازه مدرسه‌ها باز شده و بسیاری از سفرهای تابستانی برگشته اند. بازه زمانی دوم هم بعد از تعطیلات نوروز است که هم آب و هوا مناسب است و روزهای شلوغی نوروز هم تمام شده.

ارزانترین زمان سفر به کیش

برای لذت بردن از تفریحات آبی و شنا کردن بهار و تابستان فصل مناسبی برای سفر به کیش است. سفر کردن در تابستان نسبت به بقیه فصول هم ارزان‌تر است. علاوه بر امکانات تفریحی، خرید و گشت و گذار در مراکز خرید کیش در این فصل شامل تخفیف‌های بسیار خوبی است.

 حمل و نقل در کیش

کیش ظرفیت بالایی برای پزیرش و میزبانی از مسافران دارد و برای استفاده از این ظرفیت فکر همه جا را کرده. یکی از چالش‌های افراد در سفر حمل و نقل و گردش در شهر است. علاوه بر اینکه گاهی راه‌های راحتی وجود ندارند بخش زیادی از سفر هم مربوط به همین جا به جایی می‌شود.

فرودگاه بین الملی کیش

فرودگاه بین المللی کیش یکی از پر ترددترین فرودگاه‌های ایران است. این فرودگاه در هفتم آبان 1356 به طور رسمی افتتاح شده است. از هر نقطه ایران به مقصدکیش پرواز رفت و برگشت وجود دارد

در این فرودگاه پروازهای داخلی به 20 نقطه مختلف از ایران انجام می‌شود. پروازهای بین المللی فرودگاه کیش هم شامل پرواز به مقصد دبی و مسقط است.

تاکسی

تاکسی

تاکسی‌ در دسترس‌ترین و راحت‌ترین وسیله نقلیه در جزیره کیش است. نرخ کرایه تاکسی‌ها ثابت است و تاکسی‌های دربستی هم سفید رنگ هستند. تاکسی‌های خطی هم زرد هستند. نکته مهم در مورد تاکسی‌های جزیره این است که همیشه تعدادی تاکسی آماده جلوی درب هتل، رستوران، پلاژ و مرکز خرید آماده‌اند. در نتیجه لازم نیست منتظر بمانید.

مینی بوس

مینی بوس‌های خطی هم سراسر جزیره را پوشش می‌دهند و به اکثر مناطق مهم و تفریحی رفت و آمد دارند. مینی بوس‌ها هزینه کمتری نسبت به تاکسی دارند اما به اندازه تاکسی راحت و تمیز هستند.

اجاره خودرو در کیش

علاوه بر جاذبه‌های طبیعی و گردشگری جزیره کیش امکان اجاره کردن ماشین هم یکی دیگر از جذابیت مسافرت به کیش است. رانندگی در خیابان‌های خلوت و زیبایی جزیره کیش در شب برای بسیاری آرامش بخش است. اگر از علاقه مندان ماشین‌های لوکس هستید و دوست دارید رانندگی در کیش با این ماشین‌ها را تجربه کنید مدارک خود را فراموش نکنید!

فقط باید مدارک شناسایی و گواهینامه همراهتان باشد. از طرفی باید یک چک 5 میلیونی یا معادل نقد آن را برای تضمین اینکه ماشین را سالم بر می‌گردانید تحویل دهید. هزینه اجاره ماشین در کیش با توجه به نوع ماشین و روزهای اجاره فرق می‌کند.

جاذبه‌های گردشگری و تفریحات جزیره کیش

جزیره کیش برای همه افراد  با هر سلیقه‌ای تفریحات و جاذبه‌هایی دارد. در ادامه بیشتر با جاذبه‌های گردشگری کیش آشنا می‌شویم:

جاذبه‌های تاریخی کیش

پیشینه غنی تاریخی کیش در دوره‌های مختلف تاریخی جاذبه‌های گردشگری منحصر بفردی را بوجود آورده.

شهر زیر زمینی کاریز

کاریز کیش

قنات کاریز کیش یکی از مناطق گردشگری تاریخی کیش است که 2500 سال قدمت دارد. وسعت این قنات 10 هزار متر مربع است و در عمق 16 متری زمین واقع شده. قنات کاریز تنها بنا در جهان است که سقف آن پوشیده از صدف‌ها و مرجان‌های طبیعی است.

لینک لوکیشن کاریز کیش در گوگل مپ

شهر حریره

شهر باستانی حریره مربوط به سده 5 تا 10 هجری قمری است. این شهر باستانی که در شمال کیش وافع است 120 هکتار وسعت دارد. بر اساس کاوش‌های جدید شهر حریره از عمارت اعیانی، حمام، مسجد، کارگاه شیشه گری و قنات تشکیل شده.

لوکیشن شهر حریره در گوگل مپ

کشتی یونانی

کشتی یونانی در 4 مرداد 1345 در جزیره کیش به گِل نشسته است. علت به گل نشستن آن کاملا معلوم نیست. اما گفته می‌شود که طوفان و مه باعث کاهش دید ناخدا شده و از طرفی هم گمان زنی‌های برای گرفتن حق بیمه وجود دارد.

لینک لوکیشن کشتی یونانی در گوگل مپ

ساحل‌های تفریحی کیش

جزیره کیش یک جزیره مرجانی است. به دلیل وجود همین مرجان‌ها که نقش تصفیه کننده آب را هم به عهده دارند آب اطراف جزیره کیش بسیار زلال و شفاف است. در ادامه با برخی از ساحل‌های کیش بیشتر آشنا می‌شویم:

ساحل میر مهنا

پارک ساحلی میر مهنا در شلوغ‌تری بلوار کیش قرار دارد و بزرگترین پارک ساحلی جزیره کیش است. در اسکله میرمهنا می‌توانید لاک پشت‌ها را ببینید و در اسکله ماهیگیری کنید.

لوکیشن ساحل میرمهنا در گوگل مپ

ساحل درختان نارگیل

ساحل کیش

این ساحل به دلیل رشد درختان نارگیل معروف است. زیبایی خاص این درختان که تا سی متر رشد می‌کنند و خوشه‌های نارگیل دارند.

ساحل مرجان

در شرق جزیره کیش ساحل مرجانی زیبایی قرار دارد. در این ساحل انواع مرجان‌ها، صدف‌های رنگارنگ و حلزون‌ها را می‌بینید. در پارک ساحلی مرجان پیست دوچرخه سواری، غواصی، شاتل و پاراسل هم موجود است.

لوکیشن ساحل مرجان در گوگل مپ

ساحل اسکله تفریحی کیش

اسکله کیش یک مکان آرام و چشم انداز زیبا در هر موقع روز است. علاوه بر تفریحات متنوع دریایی، پیست دوچرخه و قایق سواری می‌توانید در ساحل یا روی اسکله راه بروید و از تماشای مرغان دریایی و ماهی‌ها لذت ببرید.

لوکیشن ساحل اسکله تفریحی کیش در گوگل مپ

ساحل سیمرغ

ساحل تفریحی سیمرغ همه امکانات تفریحی را دارد. زمین بازی برای کودکان،  پیست اسکیت و دوچرخه و مسیر پیاده روی از امکانات این پارک ساحلی است.

لوکیشن ساحل سیمرغ در گوگل مپ

مراکز تفریحی کیش

امکانات تفریحی متنوعی در کیش وجود دارد. در نتیجه همیشه جایی برای وقت گذراندن و لذت بردن وجود دارد. در ادامه مراکز تفریحی کیش را بیشتر بررسی می‌کنیم:

پارک آبی اوشن

اوشن پارک در کیش

پارک آبی اوشن یکی از جذاب‌ترین تفریح‌های جزیره کیش است. این پارک آبی روباز سرسره و برج‌های سقوط آزاد هیجان انگیزی دارد و برای خانم‌ها و آقایان در ساعات مختلف در دسترس است.

لوکیشن پارک آبی اوشن در گوگل مپ

پارک دلفین‌های کیش

پارک دلفین‌ها برای بسیاری از کودکان و بزرگسالان جذاب است. علاوه بر از نزدیک دیدن دلفین‌ها، انجام حرکات نمایشی با توپ، حلقه و نقاشی کشیدن آن‌ها باعث محبوبیت این دلفیناریوم شده است.

لوکیشن پارک دلفین‌های کیش در گوگل مپ

خانه مردم شناسی بومیان کیش

خانه مردم شناسی کیش 200 سال قدمت دارد و در قدیمی‌ترین محله کیش یعنی صفین قدیم قرار دارد. این خانه سبک معماری کاملا بومی دارد.  امروزه از آن  برای معرفی تاریخ، فرهنگ، آداب و رسوم، معیشت و صنایع دستی منحصر به فرد بومیان کیش استفاده می‌شود.

لوکیشن خانه مردم شناسی بومیان کیش در گوگل مپ

درخت سبز کیش

شاید فکر کنید که دیدن یک درخت چرا باید جذاب باشد. اما درخت سبز کیش یک درخت معمولی نیست. این درخت بیش از 600 سال عمر دارد و بومیان جزیره معتقد اند که آرزوها را برآورده می‌کند.

لوکیشن درخت سبز کیش در گوگل مپ

تفریح‌های دریایی کیش

اگر عاشق هیجان و آدرنالین هستین قطعا با تفریحات دریایی کیش بسیار خوش می‌گذرانید. در ادامه تفریحات دریایی کیش را بررسی می‌کنیم:

غواصی در کیش

غواصی در جزیره کیش

 بدون شک غواصی تجربه خاص و  به یاد ماندنی است. از آنجایی که آب اطراف جزیره زلال است با غواصی زیر آب صخره‌های مرجانی، ماهی‌های رنگارنگ و شگفتی‌های زیر آب را می‌بینید.

جت اسکی

اگر به کیش سفر کردید و جت اسکی سوار نشدیدلذت راندن در دریای بیکران و بدون محدودیت را از دست داده اید. لذت همزمان سرعت، آزادی و هیجان را با سوار شدن جت اسکی تجربه کنید.

شاتل کیش

شاتل  یک قایق بادی است که با سرعت زیاد توسط یک قایق دیگر کشیده می‌شود. شاتل برای دوستداران سرعت قطعا هیجان انگیز است.

کیبل اسکی کیش

کیبل اسکیشبیه موج سواری است با این تفاوت که شما روی یک تخته ثابت هستید. بوسیله یک کابل شما را کنترل می‌کنند و با سرعت زیاد روی آب حرکت می‌کنید.

پاراسل کیش

پاراسل یک چتر بزرگ است که توسط یک قایق هدایت می‌شود. پاراسلشما را بر فراز خلیج فارس و جزیره می‌برد. بالا رفتن و پایین آمدن با پاراسل یکی از هیجان انگیز تجربه‌های جزیره کیش است که می‌توانید جزیره را هم از آسمان تماشا کنید.

پارک بادی مارینا

بادی مارینا

پارک بادی مارینا  یک پارک بادی شناور وسط دریا است. این پارک بادی با توپ‌های بزرگ و سرسره‌های هیجان انگیز یکی از دلنشین‌ترین و پر هیجان‌ترین تفریحات کیش است.

مراکز خرید در جزیره کیش

از آنجایی که کیش منطقه آزاد تجاری است برای خرید هم مکان مناسبی محسوب می‌شود. در ادامه با مراکز خرید کیش بیشتر آشنا می‌شویم:

خریدهای لوکس در کیش                      

مرکز تجاری سارینا، 10 طبقه است و واحدها و غرفه‌های مختلفی دارد. برای خرید انواع وسایل از پوشاک تا لوازم کامپیوتر و لوازم منزل می‌توانید به این مرکز خرید مراجعه کنید.

مراکز خرید پردیس 1 و 2 معروف‌ترین برندهای ایرانی و خارجی فروشنده لباس و لوازم ورزشی در مراکز خرید پردیس شعبه دارند.

دیپلمات مال یکی دیگر از مراکز خرید برند و دیدنی کیش است. اکثر واحدهای تجاری آن فروشگاه‌های لباس، خوراکی، لوازم مصرفی، اسباب‌بازی و لوازم آرایشی بهداشتی هستند. جذابیت اصلی دیپلمات مال کیش شهربازی آن در طبقه دوم است.

کوروش برند سنتر هممخصوص افرادی است که به دنبال کالاهای لوکس می‌گردند. بیشتر واحدهای تجاری آن برندهای معروف هستند.

خریدهای اقتصادی در کیش

خرید در جزیره کیش

هوم سنتر پادنا برای کسانی که به دنبال خرید سوغاتی یا کالاهای مصرفی با قیمت ارزان هستند مناسب است.

در این بین مرکز تجاری کیش 5 طبقه است و 400 واحد تجاری دارد. از بزرگترین مراکز خرید کیش است و تنوع بسیار زیادی دارد.

بازار  صفین ( عرب‌ها ) هم از بازارهای بومی کیش است. این بازار برای خرید کالاهای مصرفی و ارزان قیمت مناسب است.

یکی دیگر از مراکز خرید کیش، مرکز خرید پانیذ است کهعلاوه‌ بر قیمت‌های مناسب از تنوع بالایی برخوردار است. برای خرید قهوه و شکلات، لوازم آرایش و لوازم الکترونیک به این بازار سر بزنید.

بهترین رستوران‌های کیش

در ادامه به معرفی بهترین رستوران‌های جزیره کیش پرداخته‌ایم که می‌توانید انواع غذاهای بومی و غیر بومی را میل کنید.

رستوران میرمهنا

یکی از قدیمی‌ترین رستوران‌های جزیره میرمهنا است. انواع غذاهای دریایی و کبابی، کیفیت بالا و طعم عالی غذاها،  موزیک زنده و تماشای همزمان ساحل مجموعه‌ای کامل برای گذراندن یک شب آرام و بی‌نظیر است.

لوکیشن رستوران میرمهنا در گوگل مپ

رستوران کوه نور

کوه نور یکی از خاص‌ترین رستوران‌های جزیره کیش با فضای داخلی سنگ و صخره است. اجرای زنده موسیقی، غذاهای ایرانی و فرنگی و دریایی برای هر گردشگری لذت بخش است.

لوکیشن رستوران کوه نور در گوگل مپ

رستوران توتی فروتی

رستوران توتی فروتی از بهترین رستوران‌های کیش است که غذاهای ایرانی، فرنگی و فست فود برای مشتریان خود سرو می‌کند. میگو گریل شده از غذاهای محبوب آن است. پشت بام چوبی و تماشای ساحل هم بسیاری را به رستوران توتی فروتی می‌کشاند.

لوکیشن رستوران توتی فروتی در گوگل مپ

بهترین هتل‌های کیش

محل اقامت از جمله عواملی است که در کیفیت و آسایش شما در سفر نقش دارد. همچنین گاهی هزینه‌برترین قسمت مسافرت می‌شود. در ادامه با نام انواع هتل‌های کیش بیشتر آشنا می‌شویم و پس از آن با کمی پرس و جو می‌توانید بهترین تصمیم را برای سفر خود بگیرید:

هتل‌های لوکس 5 ستاره کیش

هتل لاکچری

برخی از هتل‌های لوکس معروف کیش شامل موارد زیر است:

 • هتل ایران کیش
 • هتل مارینا پارک کیش
 • هتل ترنج کیش
 • هتل داریوش کیش

هتل‌های 4 ستاره

برخی از هتل‌های چهار ستاره کیش مناسب کیش هم موارد زیر هستند:

 • هتل صدف کیش
 • هتل آرامیس کیش
 • هتل سورینت مریم کیش

هتل‌های 3 ستاره جزیره کیش

هتل های اقتصادی در جزیره کیش

هتل‌های سه ستاره‌، امکانات کمتری را ارائه می‌کنند، اما با این وجود همچنان می‌توانند محیطی مناسب  برای اقامت شما باشند و هزینه‌های سفر را تا حد زیادی کاهش دهند. برخی از هتل‌های سه ستاره کیش را در زیر مشاهده می‌کنید:

 • هتل گامبرون کیش
 • هتل آرامش کیش
 • هتل گراند کیش

سوغات کیش

از جمله سوغات‌های جزیره کیش می‌توان به صنایع دستی خاص این جزیره و خوراکی‌های دریایی این منطقه مثل ماهی و میگو اشاره کرد. علاوه بر آن آوردن شکلات و قهوه از کیش هم همیشه انتخابی هیجان‌انگیز است!

زندگی در کیش

زندگی در جزیره آرام کیش، مثل هر نقطه دیگری در زمین، مزایا و معایب خاص خود را دارد. هوای کیش بسیار پاک است و این جزیره کوچک، محیط ساکت و شادی دارد. با این وجود گرمای هوا در کیش زیاد است و قیمت مسکن و خوراک در این جزیره نسبتا زیاد است. برای تصمیم‌گیری درباره زندگی در کیش، می‌توانید چند بار به این جزیره سفر کنید و بعد تصمیم نهایی را بگیرید.

نقشه کیش

حال که درباره سوال‌های مختلفی که درباره جزیره کیش وجود داشت، صحبت کردیم، بد نیست که نگاهی کلی به نقشه این جزیره هم داشته باشیم:

سوالات متداول

تور کیش شامل چه خدماتی می‌شود؟

بطور کلی تور کیش شامل بلیط رفت و برگشت، اقامت هتل و ترانسفر یا استقبال فرودگاه است. خدمات گردشگری هزینه جداگانه دارند اما بعضی از تورها تخفیف‌هایی برای مراکز گردشگری، رستوران‌ها و مراکز تفریحی هم ارائه می‌دهند.

بهترین فصل برای سفر به کیش چه زمانی است؟

بهترین فصل سفر به کیش از اوایل دی ماه تا اواخر اردیبهشت است. در این بازه زمانی هوا معتدل و دلچسب است.

چگونه با ماشین شخصی به کیش برویم؟

برای دسترسی زمینی به جزیره کیش یا باید با ماشین خودتان یا با قطار سفر کنید. اما در این صورت باید مدت زمان زیادی را در راه بگذرانید. بعد از رسیدن به بندر عباس، باید به بندر چارک، لنگه یا آفتاب  بروید تا  با لنج، لندیگراف یا شناورهای مسافر بری به کیش برسید.

پرواز تهران به کیش چقدر طول می‌کشد؟

 مدت زمان پرواز تهران به کیش 1 ساعت و 45 دقیقه است که در مقابل سفر با ماشین شخصی که 20 ساعت طول می‌کشد وافعا صرفه جویی در زمان و هزینه است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.